expedice CZECH LHOTSE 2010

7. 9. 2010 - Zpráva č.5

Úterý 7.9.

Zdravíme všechny doma, dnes již z Namche Bazaru. Jak to probíhalo? V sobotu jsme opět přežívali v Lukle, a i když jsme slyšeli kroužit letadla, nic nepřistálo. Pršelo celý den a my jsme museli alespoň něco dělat, tak jsme vyrazili do blízkého (Galoš do dalekého) okolí. Večer konečně začal jít elektrický proud a tak jsme mohli dobít baterky na našich elektronických zařízeních, které v té době již zkolabovaly, což byl taky důvod, proč taková dlouhá odmlka v našem zpravodajství.

V neděli jsme při snídani vymysleli zoufalý plán – vyrazit do Namche Bazaru za každých okolností. Dohoda s naším guidem, že zavolá, až přiletí naše sudy a někdo z nás (kdo jiný než Polda) se vrátí vyřídit potřebné formality. A tak jsme za vytrvalého deště vyrazili na cestu okolo 11. hod. Po dvou hodinách chůze jsme poobědvali v Phagdingu skvělou „sherpastew“ – šerpská polévka), která se asi nejvíce blíží našemu „eintopfu“. Po dalších 3,5 hodinách jsme dorazili Namche Bazaru okolo 19 hod, již za úplné tmy. Vzhledem ke 100% vlhkosti vzduchu a neustávajícímu dešti jsme byli úplně promočeni a tak bylo nutno se trochu zahřát teplým čajem. Je jasné, že příprava čaje trvá nějakou dobu a tak jsme museli přistoupit k okamžitému řešení. Všichni jsme byli štastní, že jsme se konečně posunuli o kousek dále.

Pondělí nás probudilo sluncem a zdálo se, že že vše se k lepšímu obrací. Vyprali jsme naše zpocené svršky a dokonce jsme je stihli i téměř usušit. Po obědě jsme vyrazili na procházku a naštěstí jsme před odchodem sklidili prádlo, protože po prvních krocích začalo opět pršet a prší do této chvíle, tj. úterý 7.9.

Protože se snažíme o co nejlepší aklimatizaci, naše procházky směřují do okolních kopců, které dosahují výšky až kolem 4000 m n. m. Včera jsme na procházce navštívili budhistický klášter nad Namche Bazarem, kde na nás dýchla atmosféra budhistických obřadů. Krásu interiéru podpořila typická vůně vonných tyčinek a asi všichni jsme v těch místech cítili zvláštní sílu prostředí. Při odevzdávání daru jsme mysleli na totéž – aby nám přálo počasí a my mohli vyrazit za naším cílem – Lhotse.

Dnes ráno nás zastihla informace, která nám opět trochu zvedla náladu, a to, že když se nepodaří dopravit naše cargo (expediční materiál) do Lukly letecky zítra tj. 8.9., zajistí agentura dopravu materiálu vrtulníkem do Syangboche, což je letiště nad Namche Bazarem.No a tak čekáme… (prostě mistrovství světa v čekání)

 

zpět na zprávy z expedice

Dave Design - vaše internetové řešení