expedice CZECH LHOTSE 2010

Lhotse (v Číně oficiálně Lhozê; tibetsky: lho rtse; čínsky: pinyin: Luòzǐ Fēng) je čtvrtá nejvyšší hora světa, leží v Himálajích na hranicích Nepálu a Číny (Tibetu), a je spojená s Mount Everestem. Měření ukázalo, že hlavní vrchol má 8 516 metrů nad mořem, Lhotse Middle 8 414 metrů a Lhotse Shar 8 383 metrů.
Lhotse je známá díky své blízkosti k Mount Everestu a skutečnosti, že horolezci stoupající tradiční cestou, stráví nějaký ten čas na západní stěně Lhotse. Lhotse je dramatická především od jihu, kam spadá svou obří 3,2 km stěnou. Jedná se o nejstrmější stěnu takovéto velikosti na světě. Jižní stěna se stala svědkem mnoha marných pokusů o zlezení a několika tragických událostí. Stěnou prostoupilo velmi málo lezců, např. Tomo Česen.

zpět na seznam galerií

Kudy tudy do Namchemalá šerpkamlýnky v mlzeNamche pohled z hotelového WCpomalovaný kámen nad Namchestará šerpkatrek do namchev klášteře v NamcheAma Dablam z japonského hoteluKamil, první kameramanGaloš, druhý kameramanLupi v 3800, chtělo by to výšena Namche jde mlhaPolda (3800) v plném tréninkupřed japonským hotelemŠvidry odhání mlhuAzusa a Koitichaloupka strýčka TomaEverest a otázka pro botanikyGaloš má foustého kamarádaKamil (ten vpravo)Lupi a rameno EverestuNový mostNuptseposlení foto před smrtípoutníci v Tengbochestarý most přes Duth Khositrek- nový chodník...........Zasypaný BCCestou z C2 pod stěnu LhotseCWM směrem k ledopádu KhumbuDémon ledopáduDobro došliHappymanMrazivý pohled z C3, vzdu ChoOyuruka lídra míchá otické zelíSami sobě výškovými nosičiSedemnast metrov bez dychuStan v BC po tlakové vlněVstup do stěny LhotseCestou necestouExpres z CWMGaloš v ledopáduMinule tudy vedla cestaPo nočních událostechPolda našel místo pro C 3,5Ztracený ve stěně Lhotse

Dave Design - vaše internetové řešení